top of page
Search
  • Writer's pictureERKOINDREKKRISTJAN

Vibulaskmise noorte GP etapp HorvaatiasVibulaskmise

10. - 15. juuli toimus Horvaatias noorte GP vibulaskmises. Sellel võistlusel osales 33. riigist sportlasi. Kokku osales sellel võistlusel 455 noort vibusportlast. Nende seas ka Türi Ühiskümnaasiumis õppivad Kristjan Puusepp, Hanna Liina Lippand, Robin Jäätma ja Lisell Jäätma.

R. Jäätma ja H.L. Lippand võistlesid kadettide klassis. R. Jäätma noormeeste klassis ja H.L. Lippand tütarlaste klassis. H.L. Lippandi jaoks olid need esimesed platsilaskmise võistlused mis toimusid välismaal. H.L. Lippand saavutas eelringides 16. koha tulemusega 315 + 315 = 630 silma. Kokku oli tema klassis 19 laskjat. H.L Lippandi 1/16 ringi vastaseks oli Danileta Anca (ROU). H.L Lippand võitis tulemusega 135:126. See tagas edasipääsu 1/8 ringi, kus tuli vastakse esimesel kohal olev Koroleva Elizaveta (RUS). H.L Lippand pidi tunnistama kahjuks venelase paremust tulemusega 134:141. H.L Lippand lõpetas oma esimes välisvõistluse tugeva 9.kohaga. Robin Jäätma võistles noormeeste klassis. Peale eelringe oli Robin Jäätma 1. kohal tulemusega 346 +345 = 691. Kokku oli tema klassis 20 laskjat. 1/16 ringis oli Robin Jäätmal vaba ring. See tagas edasipääsu 1/8 ringi. 1/8 ringis tuli tema vastaseks Dellemans Bjarne (BEL). Robin Jäätma võitis duelli tulemusega 146:136. 1/4 ringis tuli Robin Jäätma vastaseks Jake Walsh (ENG). Robin Jäätma alistas Jake Walshi tulemusega 144:140. 1/2 ringis sai Robin Jäätma vastaseks Stefan Zachariase, kelle R. Jäätma alistas 143:140. Robin Jäätma jõudis kulla finaali. Tema vastaseks tuli Sune Rasmussen (DEN). Robin Jäätma võitis kuld medali tulemusega 141:140. Robin Jäätma võitis ka kahe etappi kokku võttes 1. koha.

Kristjan Puusepp ja Lisell Jäätma võistlesid juuniorite klassis. Kristjan Puusepp võitsles juuniorite meeste klassis ja Lisell Jäätma võistles juuniorite naiste klassis. Lisell Jäätma saavutas eelringides 4. koha tulemusega 341 + 336 = 677. Kokku oli tema juuniorite naiste klassis 16 laskjat. Juuniorid naised hakkasid laskma 1/8 ringist. Lisell Jäätma vastaseks oli Wenzl Jennifer (GER). L. Jäätma võitis duelli 146:139. 1/4 ringis sai L. Jäätma vastaseks Lennon Rebecca (ENG), kelle Lisell Jäätma võitis tulemusega 141:140. Lisell Jäätma jätkas 1/2 ringis. L. Jäätma vastaseks poolfinaalis oli Presen Patricia (BEL). L. Jäätma võitis poolfinaalis 142:140. Lisell Jäätma lasi kulla finaalis vilistlase Kristi Ilvesega. Kristi Ilves pidi tunnistama Lisell Jäätma paremust 135:144. Lisell Jäätma võitis kuld medali. L. Jäätma sai üldarvestuses 3. koha. Kristjan Puusepp võistles juuniorite meeste klassis. Kristjan Puusepp saavutas eelringides 20. koha tulemusega 338 + 344 = 682. Kokku oli juuniorite meeste klassis 31 laskjat. Kristjan Puusepp hakkas laskma 1/16 ringist. Kristjan Puuseppa vastaseks tuli Robin Hedevang (SWE). Kristjan Puusepp pidi kahjuks tunnistama vastase parmust juba esimeses ringis. Kristjan Puusepp kaotas tulemusega 142:146. Kristjan Puusepp lõpetas võistluse 17. kohaga.

Maarika Jäätma, kes on nende kõigi treener ütles: “See oli Türi Vibukooli üks paremaid võistlusi. Kunagi pole me ühelt võistluselt nii palju medaleid korraga toonud. Ma olen väga rahul oma õpilastega, kes näevad vaeva ja pingutavad, et lasta hästi ja tuua medaleid erinevatelt võistlustelt.”

Türi Ühisgümnaasium toetab spordiga tegelevaid noori, et nad saaksid võistelda ka

väljaspool Eestit. Kooli juhtkond ja õpetajad toetavad sportlasi igati, et nad saaksid

täita oma unistusi ja võita medaleid erinevatelt võistlustelt üle maailma.

13 views0 comments

Recent Posts

See All

Intervjuu õpetaja Averonika Beekmanniga.

K: Millist spordiala meeldib teile kõige rohkem vaadata? A: Mulle meeldib vaadata jalgpalli, kui on MM ja teine kord on päris lahe vaadata suustamist, kui on põnevad seisud ja ralli seise kui Tänak s